Mathieu Briand ja Riccardo Lacedelli eivät jatka Hokissa
Ulkomaalaiset Mathieu Briand ja Riccardo Lacedelli eivät jatka Hokissa. Hyökkääjien sopimukset on purettu hyvässä yhteisymmärryksessä.
Pelaajat ovat vapaita etsimään itselleen uuden seuran.
– Valitettavasti asiat eivät menneet niin kuin molemmat osapuolet toivoivat, ja päädyimme purkamaan sopimukset yhteisymmärryksessä. Haluan kiittää molempia herroja ja toivottaa hyvää jatkoa, Hokin päävalmentaja Niko Eronen sanoo.
Hokki haluaa kiittää pelaajia ja toivottaa heille tsemppiä uusiin haasteisiin! Good luck for new challenges!
U20-nuoret Janne Riihimäki ja Visa Sirviö debytoivat torstaina
Hokilla on edessä kahden ottelun viikko. Torstaina Hokki kohtaa kotikaukalossa RoKin ja perjantaina vieraskentällä Hermeksen.
Torstain ottelussa Mestis-debyytin tekevät Hokin U20-nuorista nostetut hyökkääjä Janne Riihimäki ja puolustaja Visa Sirviö.
Loukkaantumisten takia sivussa ovat Juho-Ville Kyllönen, Samu Kaasinen, Jarkko Harjula ja Jesse Niskanen. Tuoreet hankinnat Kristian Kangas ja Miro Keskitalo tulevat pelaavaan kokoonpanoon maaottelutauon jälkeen.
Tulevat ottelut
To 29.10. klo 18.30 Hokki – RoKi – OSTA LIPUT!
Pe 30.10. klo 18.30 Hermes – Hokki